Twój codzienny dojazd do domu to trasa przez most. Pod mostem otchłań – HOMOCYSTEINA.

Za każdym razem, aby pokonać most i dotrzeć w bezpieczny sposób do domu musisz uiścić opłatę w wysokości 3 monet.

Podróż do tej pory  kończyła się sukcesem. Co jednak, gdy coś pójdzie nie tak i nie jesteś w stanie opłacić przejazdu ?

Stoisz przed mostem i co zrobisz?  Oczywiście…szukasz drogi na skróty !

Wciskasz tajny przycisk pod deską rozdzielczą samochodu.  Na dachu pojawia się wirnik śmigłowca (oczywiście w wersji z samochodem od Jamesa Bonda).

Wzbijasz się w niebo i pokonujesz przeszkodę !

Scenariusz jak z filmu akcji, ale podobne sceny mogą rozgrywać się również w naszym organizmie. Uniknięcie zanurzenia się w dziurę homocysteiny ( albo lepiej zmniejszenie ryzyka zachorowania ! ) gwarantuje nam codzienna regulacja rachunku odżywczego w wysokości 3 monet,  w postaci kwasu foliowego, witaminy B12 i witaminy B6.

Jednak co zrobić, gdy w Twoim portfelu pustka i nie posiadasz witamin z grupy B? Twój organizm potrzebuje jakiejś „sztuczki z helikopterem”, aby cię ocalić.

Na szczęście Twój organizm jest … .zna obejście! Jest nim ,,użycie” betainy. To właśnie betaina jest metabolicznym tajnym agentem w komórce. To ona jest molekularnym siekaczem, który może przyjść z pomocą i przekształcić Twoją homocysteinę z powrotem do metioniny!  Genialne ?

Tak ! Betaina oddaje grupę metylową homocysteinie, która tym samym – voilà! – odtwarza metioninę ponownie. Kwas foliowy, który jest również dawcą grupy metylowej, działa w ten sam sposób.

Czy to oznacza, że ​​betaina jest realnym substytutem witamin z grupy B, zawsze zdolnym do przeniesienia cię w bezpieczne miejsce bez konieczności płacenia za przejazd mostem? Z pewnością NIE – witaminy ( również te z grupy B ) są absolutnie niezbędne (z definicji) dla zachowania dobrego zdrowia i długiego życia. Jednak także betaina jest wymagana, a jeśli poziom witamin z grupy B spada z jakiegokolwiek powodu, przejmuje ona główną rolę – aż do obniżenia poziomu homocysteiny.

 

Źródło: /magazine/article/1694-can-betaine-beat-homocysteine

 

Stowarzyszenie Medycyny Mitochondrialnej poleca:

Homocystein Inercell
Zobacz w sklepie

Homocystein-Inercell®

 

 

Innowacyjna formuła 5 składników odżywczych wspierających metabolizm homocysteiny...

Zobacz w sklepie