Skóra powinna być pielęgnowana od zewnątrz, a od wewnątrz odżywiona.

W jaki sposób o nią zadbać ?

Kilka ważnych wskazówek poniżej: 

Witamina  C

Witamina C, która jest niezbędna w produkcji kolagenu. Kolagen zbudowany jest z kilku aminokwasów, które w procesie tworzenia wymagają obecności witaminy C.

Koenzym Q10

Koenzym Q10, który uczestniczy w przekształcaniu składników odżywczych, ewentualnie tlenu. Przy tym służy jako obrona przed agresywnymi rodnikami tlenowymi- także w wymagających ochrony komórkach skóry. Koenzym ten przyczynia się do stymulowania procesów regeneracyjnych komórek skóry. Dzięki polepszonej komunikacji komórkowej, w związku ze zdolnością do wchłaniania wody, działa przeciwzmarszczkowo.

Kwasy omega 3

Kwasy Omega-3, które są odpowiedzialne za kanały wodno-jonowe w skórze.

Witamina B3

Witamina B3 – jako „cegiełka” koenzymu Q10 bierze udział w wielu reakcjach przemiany tłuszczów, węglowodanów i białka. Dzięki czemu następuje przyspieszony proces odnowy skóry i lepsze jej ukrwienie.

Cynk

Cynk, który bierze udział w syntezie i degradacji lipidów, węglowodanów i białek, a także kwasów nukleinowych. Dzięki czemu wpływa na poprawę stanu zdrowia skóry, włosów i paznokci. Dodatkowo, reguluje proces rogowacenia naskórka.

Co zewnętrznie na skórę?

Skóra zbudowana jest z warstwy właściwej i naskórka. Skóra właściwa występuje pod naskórkiem z warstwą rogową. Pomiędzy naskórkiem, a leżącą pod nim skórą właściwą występuje błona podstawna. Ulegające nieustannym podziałom komórki warstwy podstawnej dają początek keratynom naskórka. Czas przemieszczania się keratynocytów waha się w przedziale od 2 do 4 tygodni ( z warstwy podstawowej do rogowej). Następnie komórki ulegają złuszczeniu i stają się martwe (keratynizacja). W następstwie tego procesu w warstwie ziarnistej z lipidów powstają tzw. ciałka lamelarne, które podczas obumierania keratynocytów wydzielają się do przestrzeni między komórkami (macierz).

Macierz komórkowa zawiera wolne kwasy tłuszczowe oraz enzymy biorące udział w przekształcaniu lipidów ze związków polarnych w niepolarne, nierozpuszczalne w wodzie.

Niepolarna warstwa rogowa powoduje zwiększenie przepuszczalności substancji lipofilowych, niepolarnych, niezjonizowanych, o małej masie cząsteczek.

Substancje polarne przenikają do wnętrza komórki przez białkowe włókna, natomiast niepolarne przez matrycę (zawierająca lipidy). Uwodnienie warstwy rogowej naskórka zwiększa prawdopodobieństwo przenikania substancji polarnych.

Budowa warstwy rogowej naskórka umożliwia przenikanie substancji kosmetycznych. Pomiędzy keratynocytami (martwe komórki naskórka) występuje macierz lipidowa, która stanowi główną drogę transportu substancji przez powierzchnią część naskórka, a także stanowi barierę ochronną.

Do zewnętrznej pielęgnacji niezwykle skuteczna będzie mitochondrialna seria medyczna  mythoSKIN.

Dlaczego ?

Krem pielęgnacyjny- codziennie !

Do codziennej pielęgnacji skóry zaleca się stosowanie kremu pielęgnacyjnego mythoSKIN- jego lekka i aksamitna formuła, wzbogacona o nanokoenzym Q10 znacznie opóźnia procesy starzenia, zapobiega utracie elastyczności i wilgotności skóry.

Cechą odróżniającą ten krem od innych jest wysoka zawartość nanokoenzymu Q10 osadzonego w bazie lamelarnej, która naśladuje strukturę naskórka.

Żel do skóry z koenzymem Q10- jak serum!

Do zewnętrznej pielęgnacji warto zastosować mythoSKIN żel do skóry, który zawiera w swoim składzie płynny nanochinon o zawartości 5% koenzymu Q10. W formie nanocząsteczek koenzym intensywnie przenika do każdej warstwy skóry. Gwarantując jej ochronę, pielęgnację, a także reguluje jej nawodnienie i oddychanie. Żel działa na skórę jak serum, ponieważ zawiera skoncentrowany nanokoenzym Q10. Najlepiej stosować go na najbardziej ,,wymagające” części twarzy.

Płatki pod oczy oraz Maski mythoSKIN

Zarówno Kolagenowe płatki pod oczy mythoSKIN, jak i Maski do twarzy mythoSKIN są doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji skóry.

 

Stowarzyszenie Medycyny Mitochondrialnej poleca:

Witamina_C_MSE
Zobacz w sklepie

Witamina C MSE

 

 

Naturalna witamina C, najbardziej aktywna biologicznie, lewoskrętna postać kwasu...

Zobacz w sklepie
EnzOmega_MSE
Zobacz w sklepie

EnzOmega MSE

 

 

Zawiera kwasy omega 3 w idealnych proporcjach, proces destylacji molekularnej zapewnia najwyższą...

Zobacz w sklepie
Witamina B3 MSE
Zobacz w sklepie

Witamina B3 MSE

 

 

Preparat zawiera witaminę B3 w postaci niacynamidu. Postać ta jest wyjątkowo dobrze tolerowana...

Zobacz w sklepie
Q10_Classic_MSE
Zobacz w sklepie

Q10 Classic MSE

 

 

Zawiera naturalnie czysty koenzym Q10, odpowiadający substancji wytwarzanej przez organizm...

Zobacz w sklepie
Cynk_MSE
Zobacz w sklepie

Cynk dwuwartościowy MSE

 

Naturalny preparat pozyskany z mikroalgi spiruliny platensis i uzupełniony o jej właściwości...

Zobacz w sklepie
mythoSkin żel do skóry w ampułkach
Zobacz w sklepie

mythoSkin® - żel do skóry

 

Żel z nanokoenzymem Q10. Intensywna kuracja w ampułkach.

Zobacz w sklepie
mythoSkin krem pielęgnacyjny
Zobacz w sklepie

mythoSkin® - krem pielęgnacyjny

 

Ultra lekka, aksamitna formuła hypoalergicznego kremu pielęgnacyjnego wzbogacona o nanokoenzym Q10...

Zobacz w sklepie